Mesek Metal

Hakkımızda

Mesek Metal A.Ş.

Şirketimiz 2006 yılında kurulmuş ve tam kapasite ile 2008 yılında faaliyete geçmiştir.
Kendi alanında Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olan fabrikamız, Kapaklı - Tekirdağ'da yer almaktadır. Fabrikamız "0-atık" prensibi ile çalışmakta olup bu alanda Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından verilen "GERİ DÖNÜŞÜM" lisansını alarak faaliyetlerine devam etmektedir. Tesisimizde farklı kalitelerde alüminyum hurdalar geri kazanılmaktadır.
Müşterilerimize en iyi hizmeti vermek adına standart malzemelerin yanı sıra, müşterilerin istekleri doğrultusunda farklı alaşımları da ürün gruplarımıza dâhil etmiş bulunmaktayız.
Faaliyet alanımızın büyük bölümünü otomotiv yan sanayi, demir-çelik sektörü ve Beyaz eşya sektörünü kapsamaktadır.

16.000 metrekare kapalı 40.000 metrekare toplam alana sahip olan fabrikamız, sahip olduğu olanakları ile Türkiye'nin geri kazanımla Alüminyum Külçe üreten en modern fabrikalarından biridir.
Alüminyum Külçeler ve Alüminyum Deoksidantlardan oluşan ürünlerimiz uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir.


İştiraklerimiz

Alaşımlı alüminyum külçe üretimi, pirinçten mamül yan sanayi ürünleri üretimi, yüksek kaliteli metal hammadde ithalatı ve diğer metal ürünleri konusunda faaliyet gösteren iştiraklerimiz:

Bakır Alaşımları Üretimi

Pirinçten Mamül Yan Sanayi Ürünleri Üretimi
Base Metaller/Minor Metaller/Ferro Alaşımlar
Kurşun Levha-Çinko Oksit-Çinko Sülfat ve Diğer Ürünler